Connect with Us

Lista e plotë/ Ja emrat e kandidatëve të PS për zgjedhjet e 25 prillit

Politikë

Lista e plotë/ Ja emrat e kandidatëve të PS për zgjedhjet e 25 prillit

Publikuar

-

Partia Socialiste, e përfaqësuar nga kryetari i grupit Parlamentar, Taulant Balla, ka prezantuar mbrëmjen e sotme listën e kandidatëve për deputetë në zgjedhjet e 25 prillit.

Ashtu siç edhe u paralajmërua, kryeministri Edi Rama do të jetë i teti në listën e Vlorës, ndërsa lista e Tiranës kryesohet nga inxhinierja Luljeta Bozdo.

Lista e plotë e PS:

Shkodër

1. Edona Bilali

2. Paulin Sterkaj

3. Benet Beci

4. Ilir Beqaj

5. Frrok Gjini

6. Lela Berdica

7. Pal Peraj

8. Kristian shkreli

9. Diana Muriqi

10. Jona Leqejza

11. Alda Mema

12. Kabir Fishta

Kukës

1. Gerta Duraku

2. Petrit malaj

3. Halim Dauti

Lezhë

1. Lindita Nikolla

2. Eduart Nndreca

3. Shpresa Marrnoi

4. Gentian Malotaj

5. Benard Bbalaj

6. Eueda Molla

7. Erjola Ndoci

8. Gjon Ndoci

9. Lina Guri

Dibër

1. Lavdim Krrashi

2. Aurora Marra

3. Dionis Ymeri

4. Melaim Damzi

5. Spartak Koltraka

6. Anisa Gjika

Durrës

1. Milva Konomi

2. Alban Xhelili

3. Jurgis Çyrbja

4. Klodiana Spahiu

5. Ilir Ndraxhi

6. Rrahman Rrahja

7. Lefter Koka

8. Edi Rama

9. Ana Dhamo

10. Artan Bitri

11. Kejda Bejaj Ferra

12. Arkend Balla

13. Denis Deliu

14. Klementina Meçe

15. Erjon Meka

Berat

1. Hatixhe Konomi

2. Bardhyl Kollçaku

3. Fadil Nasufi

4. Nasip Naco

5. Blendi Klosi

6. Sara Satka

7. Jurgen pushi

8. Klajdi Qama

9. Rabushe Hoxha

Fieri

1. Erion Braçe

2. Petro Koçi

3. Lindita Buxheli

4. Bashkim Fino

5. Baftiar Zeqo

6. Antoneta Dhima

7. Bujar Çela

8. Ismet Beqiraj

9. Tatjana Pirro

10. Gramoz Ruçi

11. Robert Bitri

12. Mirza Petushi

13. Arber Arapi

14. Sokol Krasniqi

15. Esiola Hoxha

16. Erges Krakolli

17. Adela Hysenaj

LEXO EDHE:  Mond Çekiçi nuk zë mend/ Arrestohet anëtari i Bandës së Durrësit

18. Nimet Musai

1. Mirela Kumbaro Furrxhi

2. Laert Duraj

3. Bledar Çuci

4. Artemis Malo

5. Kosta Garo

6. Kjara Adhami

Elbasan

1. Evish Kushi

2. Klevis Xhoxhi

3. Bsiaj Ajazi

4. Desantila Tahiraj

5. Sajmir Hasalla

6. Florenc Spaho

7. Luan Duzha

8. Taulant Balla

9. Albana Hana

10. Enver Rroshi

11. Briseida Gjoza

12. Marsida Hyseni

13. Shkelqim Bullari

14. Kristaq Skenderi

15. Endri Pepa

Korçe

1. Eni Zaka

2. Ilirian Pendavinji

3. Blerina Gjylameti

4. Ilir Topi

5. Olta Xhaçka

6. Niko Peleshi

7. Edlira Bode

8. Bledi Çomo

9. Besa Spaho

10. Dhora Dajko

11. Arian Jaupllari

12. Vasil Sterjovski

Tiranë

1. Luljeta Bozo

2. Najada Como

3. Ervin Bushati

4. Ogerta Manastirliu

5. Arben Ahmetaj

6. Ulsi Manja

7. Etilada Gjonaj

8. Arben Pëllumbi

9. Elisa Spiropali

10. Belind Balluku

11. Toni Gogu

12. Etien Xhafaj

13. Ermonela Felaj

14. Xhemal Qefaliaj

15. Fidel Ylli

16. Klotilda Ferhati

17. Alqi Bllako

18. Eduart Shalsi

19. Pandeli Majko

20. Plarent Ndreca

21. Mimi Kodheli

22. Dallendyshe Bici

23. Fatmir Xhafa

24. Ylli Shehu

25. Alfred Mmuharremi

26. Romina Kuko

27. Edmond Rushi

28. Spartak Braho

29. Klodeta Dibra

30. Ornaldo Rakipi

31. Bora Muzhaqi

32. Eljo Hysko

33. Vaid Shaba

34. Kledina Skendo

35. Halit Valteri

36. Tahir Muhedini

Vlorë

1. Pranvera Resulaj

2. Anduel Tahiraj

3. Vullnet Sinaj

4. Anila Denaj

5. Niko Kuri

6. Ilir Metaj

7. Damian Gjiknuri

8. Edi Rama

9. Teuta Rama

10. Ervis Mocka

11. Alket Hyseni

12. Laura Ferhati

Gjirokastër

Mirela Kumbaro Furrxhi

Laert Duraj

Bledar Çuci

Artemis Malo

Kosta Garo

Kjara Adhami

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

Shkarkimi i presidentit/ Meta sërish letër Komisionit të Ligjeve

Publikuar

-

Nga

Presidenti Ilir Meta i është drejtuar sërish me një letër Komisionit të Ligjeve lidhur me nismën për shkarkimin e tij nga detyra.

Sipas Metës, nisma të kësaj natyre janë iniciuar përmes urdhrave politikë dhe synojnë të shmangin vëmendjen nga parregullsitë që partia në pushtet ka shkaktuar në këtë proces zgjedhor

Ai thekson se ky nxitim i Komisionit të Ligjeve mbart rrezikun evident për të konsumuar shkelje kushtetuese dhe ligjore që natyrshëm, prodhojnë shpërdorim të veprimtarisë së deputetëve të Kuvendit.

LEXO EDHE:  Si i fiton zgjedhjet Lulzim Basha?!

LEXO EDHE:  Mond Çekiçi nuk zë mend/ Arrestohet anëtari i Bandës së Durrësit

Vijon…

LEXO TE PLOTE

Politikë

Kandidatët e LSI vjedhin votat e njëri-tjetrit/ Kryemadhi me “hajdutë” në parti

Publikuar

-

Nga

“The thief shouts catch the thief”! / The SMI scandals with vote theft

Lëvizja Socialiste për Integrim, e cila doli vetëm me katër mandate nga zgjedhjet e 25 Prillit, ankohet se i kanë vjedhur votat, se është manipuluar procesi zgjedhor e plot ankesa të tjera si këto.

Nga ana tjetër rezulton, se ata i kanë vjedhur votat mes llojit, ia kanë vjedhur njëri-tjetrit, ndërkohë që në media dalin dhe akuzojnë mazhorancën.

Floida Kërpaçi, e cila ishte e shtata në listë si kandidate për deputete në Qarkun e Tiranës, nuk arriti të merrte mandatin e deputetes.

Por pavarësisht kësaj, mësohet se ajo përballet me akuza për vjedhje votash nga kandidatë të tjerë të LSI-së, pasi nuk ka lejuar të kenë numërues dhe vëzhgues në numërimin e votave të Kombinatit.

Kërpaçi ka marrë 1644 vota, ndërsa kandidatët e tjerë në Tiranë, si Petrit Vasili ka marrë 362 vota, Etmond Haxhinasto 1 192 vota, Nora Malaj 276 vota, Klajda Gjosha 1 445 vota, apo Erisa Xhixho, 1 066 vota.

Më shumë se Kërpaçi kanë marrë kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi me 2 446 vota dhe Përparim Spahiu me 3431 vota.

Pra, sipas numrit të votave, Kërpaçi është e treta nga kandidatët e Tiranës, që kanë marrë më shumë vota.

Ndërkohë,  janë shumë kandidatë të LSI-së që nuk gjejnë as votat e  familjarëve të tyre në qendrat që kanë votuar.

LEXO EDHE:  Basha kthen vëmendjen te tërmeti/ Vlerësimi i banesave jo transparent, dëmshpërblimet të pandershme

LEXO EDHE:  Lista e Lulzim Bashës në qarqe/ Ja kur shpallen emrat e drejtuesve

Ndër emrat që mësohet se kanë dhënë alarmin, se u janë vjedhur votat brenda llojit janë kandidatët Ardian HasaLami që ka marrë 170 vota,  Klodian Doka që ka marrë 134 vota, Agron Karaj që ka marrë 104 vota, Denis Hidri me 287 vota por edhe të tjerë.

Duket se kjo është arsyeja që LSI kërkon rinumërim të votave, që të shohin se kush ia ka vjedhur njëri tjetrit, ndërkohë që në publik del Monika Kryemadhi duke akuzuar Partinë Socialiste.

Edhe Petrit Vasili, i cili është më pak i votuari në LSI, dhe që varet nga Kryemadhi nëse do ta shohë sallën e Kuvendit, shfaqet në media me deklarata  për manipulim të procesit zgjedhor, por nga ana tjetër manipulimi dyshohet se i është bërë nga kolegët e tij në LSI.

Kur janë vetë ata që ia kanë hedhur njëjri tjetrit, dalin e kërkojnë hajdutin jashtë shtëpisë së tyre.

Nisur nga akuzat që ata bëjnë kundër njëri tjetri brenda LSI-së, po çojnë në burg edhe komisionerët e tyre, vëzhguesit dhe numëruesit e tyre.

LSI, pasi thuajse vetëm godina i ka mbetur, pas largimit të masiv të anëtarëve, drejtuesve dhe militantëve edhe në këto kushte nuk mund t ‘iu shpëtonte skandaleve./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Rama vizitë në Firenze/ Shoqërohet nga Linda dhe kardinali Ernest Troshani

Publikuar

-

Nga

Ditën e sotme kryeministri Edi Rama ndodhet në Firence të Italisë ku ka vizituar edhe muzeun Uffizzi.

Kryeministrin e shoqëron bashkëshortja Linda dhe kardinali shqiptar, Ernest Troshani.
Siç shkruan Rama në një postim në Facebook, në Firence ndodhen me ftesë të kryebashkiakut Dario Nardella.

“Firenze, Itali – Në muzeun Uffizzi, së bashku me kardinalin shqiptar, Ernest Troshani, me ftesë të kryebashkiakut Dario Nardella”, shkruan Rama./CNA.al

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: