Connect with Us

“Ky është prioriteti im”/ Eni Koçi tregon arsyen që po e mban larg muzikës

Showbizz

“Ky është prioriteti im”/ Eni Koçi tregon arsyen që po e mban larg muzikës

Publikuar

-

“Ky është prioriteti im”/ Eni Koçi tregon arsyen që po e mban larg muzikës

Eni Koçi është padyshim një nga këngëtaret më të pëlqyera të shoëbizit shqiptar. Ajo prej kohësh ka bërë një pauzë në muzikë dhe npër këtë arsye ndjekësit janë kuriozë të dinë nëse këngëtarja ka hequr dorë përfundimisht nga muzika.

Nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale, Eni ka treguar se muzika është diçka shpirtërore dhe situata aktuale ka ndikuar psikologjinë e gjithsecilit prej nesh. Gjithashtu ajo ka zbuluar se prioriteti i saj për momentin është diplomimi i saj.

Jo, nuk e kam lënë. Muzika është gjë shumë shpirtërore, nuk është thjesht punë. Situata aktuale ka ndikuar tek secili prej nesh në anën psikologjike dhe mendoj që çdo projekt do qetësinë e duhur për t’u punuar. Gjithashtu këtë vit diplomohem kështu që prioriteti im ka qenë universiteti”, shkruan Eni Koçi në postimin e saj./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Showbizz

Plas keq mes Olës dhe Sindit/ “Se kuptoj pse rri ende në program”

Publikuar

-

Nga

Në puntatën e kaluar të Përputhen është transmetuar takimi mes Muratit dhe Olës.

Gjatë takimit, Murati u deklarua në emision vetëm për Olën, ndërkohë që moderatorja Bora Zemani shpehs pyeste Sindin se çfarë mendonte për dyshen.

Në një pjesë të takimit, Ola ka përmendur Sindin, duke thënë se duhet ta lënë të fluturojnë.

Pas kësaj ka patur tensione në emision, pasi Ola i është drejtuar duke i thënë se pas deklaratës që bëri për Muratin pse duhet të vazhdonte të qëndronte në emision.

LEXO EDHE:  E mrekullueshme/”New York Times” i kushton një artikull të veçantë këngëtares shqiptare

LEXO EDHE:  U ekzekutua te dera e shtëpisë, këngëtarja shqiptare i bën dedikimin prekës Jurgen Kurtit

Kjo ka krijuar një përplasje mes konkurrenteve të cilat duket se kanë hatërmbetje mes njëra-tjetrës./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Showbizz

Murati merr vendimin e papritur/ Deklarohet vetëm për Olën

Publikuar

-

Nga

Murati merr vendimin e papritur/ Deklarohet vetëm për Olën

Një tjetër konkurrent i Përputhen, Murati ka bërë  një deklaratë dashurie për një nga konkurrentet.

Gjatë takimit të nxehtë, ai ka deklaruar se në emision do të jetë vetëm për Olën.

Ndërkohë Ola nga ana tjetër është shprehur se i duhet një takim me një djalë tejëtr në emision për të qenë më e vendosur para se të bëjë deklaratën për Muratin.

LEXO EDHE:  E mrekullueshme/”New York Times” i kushton një artikull të veçantë këngëtares shqiptare

LEXO EDHE:  Ja arsyeja e tradhëtisë

Çifti ka shijuar takimin pranë detit duke i habitur të gjithë me afrimitetin që shafqën. Madje Murati shkoi më tej, duke e ndihmuar Olën të hiqte dhe fundin./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Showbizz

“Bën 30 bomba atomike të shpërthejnë brenda meje”/ Dojna uron partnerin për ditëlindje

Publikuar

-

Nga

Moderatorja Dojna Mema ka uruar me fjalë zemre partnerin e saj, këngëtarin Vlashent Sata, i cili ditën e djeshme ka festuar ditëlindjen.

Dojan ka zgjedhur disa nga situatat më gazmore të tyret për të uruar në këtë ditë të veçantë njeriun e saj të zemrës.

Për ty që je aq kokëfortë sa bën 30 bomba atomike të shpërthejnë njëherësh brenda meje.

Për ty që studion piano në 4 të mëngjesit. Për ty që nuk më lë të degjoj një kengë nga fillimi në fund. Për ty që shpreson se një ditë do të mësoj të gatuaj dhe sa herë djeg një tigan më thua : “E ka fajin soba, ti je për bukuri”.

Për ty që më bën të qesh më stonuar se ç’këndoj.

Për ty që më bëhesh mburojë kur bota më shembet sipër.

Për ty qe në vend të zemrës ke një diell.

Te uroj më të mirën gjithmonë (mua domethënë)”, shkruan Dojna në postimin e saj./ CNA.al

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Dojna Mema (@dojnamema)

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: