Connect with Us
Politikë 11:08 - 6 Maj, 2021

Shkarkimi i presidentit/ Meta sërish letër Komisionit të Ligjeve

Presidenti Ilir Meta i është drejtuar sërish me një letër Komisionit të Ligjeve lidhur me nismën për shkarkimin e tij nga detyra. Sipas Metës, nisma të...

Showbizz 11:05 - 6 Maj, 2021

Plas keq mes Olës dhe Sindit/ “Se kuptoj pse rri ende në program”

Në puntatën e kaluar të Përputhen është transmetuar takimi mes Muratit dhe Olës. Gjatë takimit, Murati u deklarua në emision vetëm për Olën, ndërkohë që moderatorja...

Kuriozitete 11:05 - 6 Maj, 2021

“Pasioni për palestrën”/ Njihuni me gjyshen 71 vjeçare që konkuron vajzat e reja

Një shprehje thotë që mosha është thjeshtë një numër. Dëshmi për këtë është një gjyshe 71-vjeçare, e cila ushtrohet plot 20 orë në javë. Për këtë...

Aktualitet 11:01 - 6 Maj, 2021

Credins Bank vazhdon të mirëpresë artistë dhe artin e tyre në degën e saj qëndrore

Kur bëhet fjalë për ndjesitë që të jep një pikturë, mund të themi me plot bindje që gjithësecili nga ne përjeton emocione dhe eksperienca të ndryshme...

Murati merr vendimin e papritur/ Deklarohet vetëm për Olën
Showbizz 10:59 - 6 Maj, 2021

Murati merr vendimin e papritur/ Deklarohet vetëm për Olën

Një tjetër konkurrent i Përputhen, Murati ka bërë  një deklaratë dashurie për një nga konkurrentet. Gjatë takimit të nxehtë, ai ka deklaruar se në emision do...

“The thief shouts catch the thief”! / The SMI scandals with vote theft
Politikë 10:56 - 6 Maj, 2021

Kandidatët e LSI vjedhin votat e njëri-tjetrit/ Kryemadhi me “hajdutë” në parti

Lëvizja Socialiste për Integrim, e cila doli vetëm me katër mandate nga zgjedhjet e 25 Prillit, ankohet se i kanë vjedhur votat, se është manipuluar procesi...

Covid 19/ Kroacia ndan për Kosovën 10.000 vaksina
Kosova & Rajoni 10:54 - 6 Maj, 2021

Covid 19/ Kroacia ndan për Kosovën 10.000 vaksina

Ministri i Jashtëm kroat Gordan Gërliq Radman ka njoftuar se Kroacia ka ndarë për Kosovën 10,000 vaksina kundër koronavirusit. Ai i ka bërë këto deklarata pas...